ECA Safety

Gaz ve Alev Algılama

Dedektör seçiminden, dedektör yerleşimlerine, alarm senaryosunun belirlenip; kontrol paneli dizaynı ve bakım prosedürlerine kadar, tesisinizde doğru ve etkin bir Gaz ve Alev Algılama Sistemi tesis edilmesini sağlıyoruz.

Endüstriyel tesislerde zehirli ve yanıcı gaz ve buharların algılanması iş güvenliği, işçi sağlığı ve tesis güvenliği uygulamalarının önemli bir parçasıdır. Özellikle potansiyel yanma ve parlama riski olan alanlarda, yanıcı gaz veya buharın yanabileceği alt seviyeye ulaşmadan önce algılanması ve etkin bir “erken uyarı sistemi” ile yanma riskine karşı kaynağında tedbir alınması işletmelere büyük fayda sağlayacaktır. Gaz Algılama Sistemi tesis edilirken dedektör yerleşimlerinin ve seçimlerinin proses şartlarına, dedektörlerin güncel teknolojilerin el verdiği limitler dahilinde doğru şekilde seçilmesi gereklidir. Uzun yıllara dayanan uzmanlık ile tesisinizde doğru ve etkin “Sabit Gaz ve Alev Algılama Sistemi” tasarımını birlikte yapıyoruz.

Endüstriyel tesislerde olası bir alevlenme durumunda; alevin doğru ve hızlı şekilde algılanarak yangına karşı alınacak tedbirlerin hemen başlatılması Alev Algılama Sistemleri‘nin en kritik noktasıdır. Alev dedektörlerinin seçimi; yanlış alarmların minimize edilmesi; proses ve teknolojik şartlara uygun alev dedektörünün seçimi artık göründüğü kadar karmaşık değil.

Tesisinizi daha güvenli, iş hayatınızı daha da kolaylaştırmak için ECA Safety Danışmanlık ve Projelendirme Hizmetleri vermektedir.