ECA Safety

Hizmetlerimiz

Endüstriyel Gaz ve Alev Algılama Sistemleri Danışmanlık ve Projelendirme Hizmetleri

Dedektör seçiminden, dedektör yerleşimlerine, alarm senaryosunun belirlenip; kontrol paneli dizaynı ve bakım prosedürlerine kadar, Tesisinizde doğru ve etkin bir “Gaz ve Alev Algılama Sistemi” tesis edilmesini sağlıyoruz.

Endüstriyel tesislerde zehirli ve yanıcı Gaz ve Buharların Algılanması iş güvenliği, işçi sağlığı ve tesis güvenliği uygulamalarının önemli bir parçasıdır. Özellikle potansiyel yanma ve parlama riski olan alanlarda, yanıcı gaz veya buharın yanabileceği alt seviyeye ulaşmadan önce algılanması ve etkin bir “erken uyarı sistemi” ile yanma riskine karşı kaynağında tedbir alınması işletmelere büyük fayda sağlayacaktır. Gaz Algılama sistemi tesis edilirken Dedektör yerleşimlerinin ve seçimlerinin proses şartlarına; dedektörlerin güncel teknolojilerin el verdiği limitler dahilinde doğru şekilde seçilmesi gereklidir. Uzun yıllara dayanan uzmanlık ile tesisinizde doğru ve etkin “Sabit gaz ve Alev Algılama sistemi” tasarımını birlikte yapıyoruz.

Endüstriyel Tesislerde Olası bir alevlenme durumunda; Alev’in doğru ve hızlı şekilde algılanarak yangına karşı alınacak tedbirlerin hemen başlatılması Alev Algılama Sistemleri’nin en kritik noktasıdır. Alev dedektörlerinin seçimi; yanlış alarmların minimize edilmesi; proses ve teknolojik şartlara uygun Alev dedektörünün seçimi artık göründüğü kadar karmaşık değil. Tesisinizi daha güvenli; iş hayatınızı daha da kolaylaştırmak için EDS Safety danışmanlık ve projelendirme Hizmetleri vermektedir.

Yangın / Duman Algılama Sistemleri Satış ve Servisi

ECA Safety A.Ş. Avusturya markası olan Schrack – Seconet firmasının Endüstriyel çözüm ortağı olarak anahtar teslimi Yangın ve Duman Algılama Sistemleri tesis etmektedir. İşletme şartlarınıza uygun, yüksek teknolojili ürünler seçilerek iyi ve doğru bir Yangın ve Duman Algılama Sisteminin tesis edilmesi işletmenizi daha da güvenli kılacaktır. Gerek satış öncesi projelendirme, gerekse satış sonrası servisleri ile güvenli ve sürdürebilir Yangın / Duman Algılama Sistemlerini tesisinize kazandırmak artık zor değil!

Yalnız Çalışan İşçi Takip ve Alarm Sistemleri

Her biri konusunda uzman firmalarla işbirliği yapan ECA Safety A.Ş. Finlandiya markası olan Twig firmasının Yalnız Çalışan İşçi Takip ve Alarm Sistemlerinin Türkiye Temsilcisidir. Endüstriyel Tesislerde Yalnız çalışan personelin farklı sebeplerle belirlenen süre boyunca hareketsiz kalması, düşmesi ya da darbeye maruz kalması gibi durumlarda GSM şebekesi yardımıyla bir alarm merkezine Bilgi verme, Hareketsiz kalan personel ile karşılıklı olarak sesli iletişim kurulması ve alarm noktasının GPS konum bilgilerinin SMS ile iletilmesi artık mümkün. Opsiyonel olarak, İşletme çizimleri üzerinde bir web-portal ile alarm gelen konumu ve cihazların durumları izlenip kayıt altına alınabilmektedir.

Danışmanlık

Endüstriyel Tesislerde ve Madenlerde Sığınma Odaları, Hava Hatlı Solunum Sistemleri, İtfaiyeci Eğitim Sistemleri ve Patlamaya karşı dayanıklı mahallerin oluşturulması gibi özel projeleriniz için ECA Safety A.Ş. danışmanlık ve iş geliştirme hizmetleri vermektedir.